29 kwietnia 2016

Peugeot 206 1.6 16v – Naprawa i odchudzenie wiązki elektrycznej – M. Martyniak

Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.6 16v (TU5JP4S)
Sterownik: Bosch ME7.4.4 + EcuMaster DET3 Fuel Implant

Peugeot 206 Marka Martyniaka trafił do nas jako wspólny projekt z BOB CAR Motorsport.
W czasie kiedy Kamil zajmował się budową motoru oraz ogarnianiem reszty mechaniki na nas spadło zadanie zajęcia się elektryką.

Pracy przy aucie było naprawdę bardzo dużo.
Zaczęliśmy od poprawy wiązki elektrycznej silnika, która zaskoczyła nas m.in. praktycznie nieistniejącymi przewodami masowymi czy uszkodzoną izolacją przy większości wtyczek. Spowodowane było to wcześniejszym pożarem auta na jednym z rajdów. Oprócz tego usunięte zostały niepotrzebne wtyczki, a łączenie wiązki silnikowej z kabinową poprawiliśmy stosując jedną Peugeotowską wtyczkę, zamiast dwóch uniwersalnych, nienadających się do użytku w rajdówce.

Następnym zadaniem było wyjęcie deski rozdzielczej oraz ogarnięcie wiązki kabinowej. Tutaj również niepotrzebne wtyczki zostały usunięte przy samym BSI, a wiązki drzwi całkowicie wyrzucone z powodu braku centralnego zamka i zastosowaniu szyb z poliwęglanu.

Ostatnim etapem był montaż i podłączenie elektrowni LED-owej, wyłącznika prądu oraz montaż ręcznego włącznika wentylatora chłodnicy. Wszystko to zostało podłączone do „panelu startowego”, który zamontowaliśmy w oryginalne miejsce radia.

martyniak10 martyniak09 martyniak01 martyniak06 martyniak05

martyniak05 martyniak03 martyniak15 martyniak14 martyniak11

martyniak04 martyniak13 martyniak12 martyniak02 martyniak08

martyniak07